Parafia 2020

13 marca

Rekolekcje parafialne zaplanowane na trzecią niedzielę Wielkiego Postu, zostały odwołane w związku z epidemią korona wirusa. Pierwszą i ostatnią naukę rekolekcyjną wygłosił w tym dniu ks. Łukasz Mroczek – wikariusz parafii Rokietnica. Po Mszy świętej odczytano zarządzenie ks. Arcybiskupa Adama Szala w związku z epidemią i kolejne dni rekolekcji odwołano. Jest to nowa sytuacja w dziejach parafii, narodu i świata. Polecamy Bożemu Miłosierdziu zagrożenia i trudności słowami: Jezu, Ty się tym zajmij!

25 marca

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego na prośbę Ojca Świętego Franciszka w południe, ksiądz proboszcz wraz z grupą parafian odmówili Anioł Pański, Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne i za zmarłych.

1 czrwca

W Baligrodzie o godz. 16:00 odbyła się uroczysta Msza święta z przyjęciem sakramentu bierzmowania przez uczniów kl. 8 również z naszej parafii. Szafarzem sakramentu był ks. bp Stanisław Jamrozek. W koncelebrze byli: ks. dziekan i księża proboszczowie parafii Baligród i Cisna. Z naszej parafii do sakramentu przystąpiło 5 osób.