Parafia 2016

10 stycznia 

W 25 rocznicę śmierci policjantów, którzy zginęli w katastrofie śmigłowca, odprawiona została uroczysta Msza święta w kościele parafialnym w Cisnej o godzinie 11:15. Eucharystię sprawowali ks. Marek Buchman kapelan Policji w Rzeszowie, ks. Zbigniew Łuc proboszcz parafii a przewodniczył ks. Marek Typrowicz dziekan dekanatu Lutowiska,  który wygłosił okolicznościowe kazanie. 

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się na miejsce katastrofy gdzie odbył się apel poległych i złożenie kwiatów przy pamiątkowej tablicy.

 

17 stycznia 

Po raz piąty odbył się w kościele parafialnym Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Gloria in exclsis Deo”. W radosnym kolędowaniu uczestniczyły zespoły ludowe, chóry, schole z Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Śpiewające zespoły otrzymały dyplomy i pamiątki uczestnictwa w przeglądzie.

 

23 stycznia – 5 marca 

Przez miesiąc czasu czterech pracowników Firmy Wolski, układało nową posadzkę granitowo – marmurową w świątyni parafialnej. Efekty pracy wniosły piękniejszy wygląd świątyni oraz lepszą akustykę nagłośnienia. W tym czasie Msze święte odprawiano w sali przy Urzędzie Gminy Cisna.

 

11 – 13 marca

W naszej wspólnocie parafialnej odbyły się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Janusz Łuc – dyrektor OR w Rzepedzi. Przez ćwiczenia rekolekcyjne i spowiedź wielkopostną przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych.

 

9 maja

O godzinie 18:00 została odprawiona Uroczysta Eucharystia z okazji św. Stanisława B.M patrona parafii. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Janusz Łuc. W uroczystości uczestniczyli również kapłani z dekanatu Leskiego na czele z ks. dziekanem Mieczysławem Bąk.

 

19 maja

W Baligrodzie została odprawiona Msza święta o godz. 16:00 pod przewodnictwem  ks. bpa Stanisława Jamrozka. W tej Eucharystii brała również udział młodzież kl. III gimnazjum z naszej parafii. W czasie Mszy świętej ks. biskup udzielił zgromadzonej młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

22 maja

Dzieci klasy III SP w tym dniu przeżywały dzień Pierwszej Komunii Świętej. Do tej uroczystości przystąpiło 11 dzieci z naszej parafii. Po zakończonej Eucharystii dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki.

 

24 września

Do Komborni w tym dniu pielgrzymowały Róże Żywego Różańca w tym delegacja Róż z naszej parafii. Hasło pielgrzymki: „Matka pocieszająca strapionych” towarzyszyło rozważaniom formacyjnym pielgrzymów. Uczestnicy wzięli udział w  uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala.

 

20 listopada

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata wspólnota parafialna po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem złożyła Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Jubileuszowy Akt jest nade wszystko aktem wiary, który potwierdza wybór Chrystusa i obliguje nas do życia na miarę zawartego z Nim przymierza.