Parafia 2019

13 stycznia

Kościół św. Stanisława B.M był miejscem VIII Międzynarodowego Przeglądu Pastorałek i Kolęd. W imprezie organizowanej przez Zespół „ Łopienka ” i parafię w Cisnej, wzięło udział 7 zespołów dziecięcych i 18 zespołów dorosłych z Polski, Ukrainy, Słowacji oraz Serbii. Wszystkie zespoły po wykonaniu przygotowanego repertuaru otrzymały dyplomy i pamiątkowe mikrofony.

17 kwietnia

Po raz kolejny ulicami naszej miejscowości przeszli parafianie, uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Poszczególne rozważania czytali wybrani uczestnicy nabożeństwa.

8 maja

Wspólnota parafialna uczestniczyła w uroczystej Eucharystii z okazji patrona parafii św. Stanisława B.M. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Łuc – proboszcz parafii Zmysłówka. Wraz ze wspólnotą parafialną modlili się kapłani z dekanatu Lesko z ks. Dziekanem Mieczysławem Bąk.

12 maja

W kościele parafialnym 7 dzieci kl. III przystąpiło do I Komunii świętej. W uroczystości uczestniczyły także dzieci kl. IV obchodzące rocznicę Komunii św.

23 maja

Młodzież kl. III Gimnazjum i kl. VIII SP uczestniczyła w uroczystej liturgii Mszy świętej, w czasie której przyjęła sakrament bierzmowania. Eucharystii przewodniczył ks. Bp Stanisław Jamrozek. Wydarzenie miało miejsce w parafii Baligród.

7 lipca

Nasi parafianie włączyli się w Sztafetę Różańcową, towarzysząc w tym dniu pielgrzymom wędrującym z Przemyśla na Jasną Górę. W pielgrzymce naszą parafię reprezentował ks. proboszcz. Modlitwę od godz. 13 – 14 podjęły panie Maria Szul, Helena Jatczyszyn, Danuta Cycak i Helena Sikora.

14 września

Wspólnota parafialna włączyła się w tym dniu w Ogólnopolską Akcję z Różańcem przy krzyżach i kapliczkach. W świątyni po Eucharystii odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Grupy różańcowe przy krzyżach i kapliczkach modliły się odmawiając modlitwę różańcową.

11 listopada

W rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, parafianie uczestniczyli we Mszy świętej i nabożeństwie za Ojczyznę.